O firmie


Produkty

Nasza historia

Wszystko zaczęło się w 1993 roku, kiedy Herman Scheers zainwestował w Polsce, kupując zakład produkujący betoniarki w Łowiczu. Zakład w Łowiczu miał już wtedy  ponad 30 lat tradycji. W 1995 r. z powodu braku miejsca i rosnącego zapotrzebowania na produkty, a także rosnące wymagania dotyczące jakości Herco zakupiło nowy Zakład Produkcyjny w Rawie Mazowieckiej - małym miasteczku ok. 70 km od Warszawy.

Po przeprowadzce do nowego zakładu, Herco rozpoczęło produkcję gwoździ koletowanych. Początkowo zakład koletował gwoździe, które skupowano od polskich producentów. Bardzo szybko zdaliśmy sobie sprawę, że w celu kontroli jakości produktu, czasu dostawy, bycia konkurencyjnym na rynku, musimy kontrolować możliwie jak najwięcej etapów procesu produkcji.


W 1999 roku kupiliśmy pierwsze, tradycyjne maszyny do produkcji gwoździ. W 2001 roku rozpoczęliśmy współpracę z Enkotec. Obecnie produkujemy ponad 70% naszych gwoździ na maszynach Enkotec. Po tym, jak skoncentrowano się bardziej na produkcji gwoździ w 1999 r. akcjonariusze podjęli decyzję o sprzedaży 50% udziałów w produkcji betoniarek angielskiemu konkurentowi – firmie Belle. To był początek Belle Polska i odrodzenia Herco. Od tego momentu Herco skupia się wyłącznie na produkcji i sprzedaży gwoździ luzem jakości maszynowej i gwoździ koletowanych.

W 2009 Firma Herco zainwestowała w budowę nowej i energooszczędnej fabryki. Położyliśmy nacisk na: stworzenie zdrowego miejsca pracy, znaczące ograniczenie zużycia energii oraz zwiększenie przejrzystości działań.

W maju 2010 r. firma przeniosła się do nowego Zakładu Produkcyjnego w Cielądzu, położonego około 10 km od poprzedniej lokalizacji w Rawie Mazowieckiej. Nowy budynek, nowe linie produkcyjne pozwalają Herco na zwiększanie wydajności i podnoszenie jakości swoich produktów, jednocześnie zmniejszając negatywny wpływ na środowisko.

Zdecydowaliśmy się na budowę nowego zakładu produkcyjnego w Europie, aby utrzymać się w pobliżu rynku – to w rezultacie pozwala nam zoptymalizować terminy realizacji zamówień, a także transport naszych surowców i wyrobów gotowych. 

Gdy Herman Scheers rozpoczął inwestowanie w polskie zakłady, był bardzo zadowolony, że na trwałe wpływa i wpisuje się w historię kraju. Nie było łatwym zadaniem stać się jednym z pionierów wśród wielu sceptyków, którzy nie wierzyli w jego wytrwałość. Prawie dwie dekady później, miło jest myśleć, że wykonał bardzo dobrą pracę i przez prawie 20 lat, Herco okazało się być solidnym i wiarygodnym partnerem zarówno dla klientów jak i dostawców. Wszystkie nasze wysiłki inwestujemy w rozwój i przyszłość firmy oraz podtrzymywanie tradycji rzetelnej i solidnej pracy.

 

Herco Sp. z o.o.   Cielądz 28C;   96-214 Cielądz;     tel. (+48) 46 814 58 92

Projekt oraz wykonanie ArtBlue.pl